Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

• Zasady Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej (PPP) dla dzieci z Przedszkola nr 58

we Wrocławiu:

1. Pomocą psychologiczno - pedagogiczną w pierwszej kolejności objęte są dzieci posiadające aktualne orzeczenie z  państwowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej.
        2. Rodzice dzieci z orzeczeniem wypełniają wniosek (formularz) informujący przedszkole, że chcą by zajęcia wskazane w orzeczeniu  i dotyczące pomocy PPP były realizowane w placówce.
        3. Wypełnione i podpisane wnioski należy składać u Wychowawcy dziecka lub w sekretariacie przedszkola.
        4. Na podstawie złożonego wniosku wraz orzeczeniem, dziecku zostaje przyznana liczba godzin ze specjalistami (logopeda, psycholog, pedagog) w ilości wskazanej w orzeczeniu z poradni.
        5. Przedszkole nr 58 we Wrocławiu przygotowuje w terminie 30 dni od daty złożenia wniosku z orzeczeniem, dokumenty dla dziecka objętego PPP (harmonogram zajęć ze specjalistami, ilość przyznanych godzin, IPET, WOPFU).
        6. Dla każdego dziecka z orzeczeniem realizowanym w przedszkolu, zostaje powołany osobny zespół specjalistów nadzorujący terapię dziecka.W skład zespołu wchodzą: wychowawcy oraz specjaliści zatrudnieni w przedszkolu: psycholog, pedagog specjalny, logopeda.
        7. Rodzice otrzymują dokumentację dotyczącą realizacji PPP dla swojego dziecka w przedszkolu.
        8. Dziecko rozpoczyna terapię ze specjalistami zgodnie z harmonogramem zatwierdzonym przez Dyrektora placówki na bieżący rok szkolny.

wniosek_na_organizacje_pomosy_psychologiczno-pedagogicznej.doc