• Przerwa wakacyjna

PRZERWA WAKACYJNA W 2024 ROKU PRZYPADA W LIPCU.

W LIPCU 2024 PRZEDSZKOLE BĘDZIE NIECZYNNE.

Termin przerwy wakacyjnej  zatwierdzany jest przez organ prowadzący.

W Sierpniu 2024 r.  przedszkole będzie czynne, należy jednak złożyć deklarację korzystania z przedszkola w okresie wakacyjnym.

Przedszkole wydaje rodzicom, za potwierdzeniem, deklarację korzystania z przedszkola
          w okresie wakacyjnym z wyznaczonym terminem złożenia wypełnionej deklaracji do 15 maja.

W deklaracji rodzic określa pełne tygodnie korzystania z placówki macierzystej.

Do 31 maja zainteresowani rodzice składają podanie wraz z uzasadnieniem o konieczności skorzystania z innego przedszkola na czas przerwy wakacyjnej przedszkola macierzystego.
          W podaniu rodzic określa pełne tygodnie korzystania z innego przedszkola w czasie zamknięcia przedszkola macierzystego. Pod uwagę będą brane tylko złożone w terminie do sekretariatu przedszkola (należy złożyć 2 egzemplarze - jeden dla placówki, drugi opatrzony pieczęcią oraz data wpływu dla Państwa do zwrotu).

Do 15 czerwca dyrektor analizuje wykorzystanie miejsc w placówce w okresie wakacyjnym na podstawie złożonych deklaracji i podań.

Do 15 czerwca dyrektor rozpatruje złożone przez rodziców podania i analizuje uzasadnienia konieczności skorzystania z innego przedszkola.

Do 15 czerwca w przypadku pozytywnego rozpatrzenia podania, na podstawie znajomości środowiska rodzinnego dziecka, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, dyrektor wskazuje rodzicom inną placówkę z której może skorzystać dziecko w czasie przerwy wakacyjnej przedszkola macierzystego.
          W przypadku braku miejsc w rejonie (nie zawsze będzie to najbliższa placówka) – zostanie wskazana placówka w obrębie miasta.

Zgodnie z zapisami Konwencji Praw Dziecka, w czasie miesięcznej przerwy wakacyjnej uwzględnia się prawo dziecka do odpoczynku.