• Wizja i koncepcja przedszkola

• Wizja przedszkola

Przedszkole nr 58 jest placówką nowoczesną na miarę XXI wieku, która zaspokaja zmieniające się potrzeby swoich wychowanków oraz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom ich rodziców, a także środowiska lokalnego oraz zwierzchników. Placówka jest miejscem bezpiecznym, przyjaznym, otwartym i serdecznym, którego elementarnym zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju wszystkim wychowankom. Każdy z nich traktowany jest w niej indywidualnie i podmiotowo. Wszelkie działania ukierunkowane są na potrzeby i możliwości dziecka oraz jego wszechstronny rozwój. Kadra, dokłada wszelkich starań, aby wszyscy wychowankowie czuli się kochani, akceptowani oraz szczęśliwi. Przedszkole stwarza dzieciom warunki do twórczego rozwijania umiejętności oraz kształtowania samodzielności i wartości moralnych. Dzięki skutecznej komunikacji interpersonalnej, życzliwej atmosferze oraz dbałości o dobre relacje międzyludzkie, rodzice są partnerami naszego przedszkola, którzy aktywnie uczestniczą w jego codziennym życiu oraz wydarzeniach, biorą czynny udział w procesie wychowawczym swoich dzieci, które odnoszą sukcesy i radzą sobie  z trudnościami oraz porażkami.