• Kącik logopedyczny

Opieką logopedyczną objęte są dzieci z grup przedszkolnych 1-6, które zostały zakwalifikowane przez logopedę na terapię, na podstawie badań przesiewowych.· O wyniku badania dziecka informowani są Rodzice/Opiekunowie oraz Nauczyciele poszczególnych grup. Zajęcia logopedyczne odbywają się w gabinecie logopedy raz w tygodniu i trwają od 15 do 20 minut. W szczególnych przypadkach np. przy wczesnym wspomaganiu rozwoju lub orzeczeniu z Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej, zajęcia odbywają się dodatkowo, indywidualnie, w czasie określonym na podstawie dostarczonej do Przedszkola dokumentacji. Rodzice/Opiekunowie wyposażają dziecko objęte terapią logopedyczną w zeszyt, w którym zamieszczane są wskazówki i materiały do utrwalania prawidłowej wymowy w domu. Rodzice/Opiekunowie mogą również zamieszczać w nim swoje uwagi i pytania do logopedy. Zeszyt powinien być przynoszony w dzień, w którym dziecko ma zajęcia. Rodzice/Opiekunowie współuczestniczą w terapii logopedycznej dziecka poprzez systematyczne utrwalanie umiejętności dziecka w domu, w oparciu o ćwiczenia z zeszytu.
        O postępach terapeutycznych dziecka w dużej mierze decyduje dobra współpraca między nauczycielem logopedą a Rodzicami/Opiekunami. Logopeda ma obowiązek poinformować Rodziców/Opiekunów o dostrzeżonych w wyniku badań lub w trakcie terapii nieprawidłowościach budowy czy funkcjonowania aparatu artykulacyjnego, problemach laryngologicznych, ortodontycznych, audiologicznych oraz innych, mających wpływ
        na proces terapii i poprosić Rodziców/Opiekunów o konsultacje ze specjalistami. Logopeda jest dostępny dla Rodziców/Opiekunów podczas swoich godzin pracy, a przede wszystkim podczas organizowanych konsultacji (terminy będą wywieszane na tablicy informacyjnej).

Ewa Krasowska

logopeda