• Rowerowy Maj

STARTUJEMY 4 maja! :))

Zasady kampanii są proste - każdy przedszkolak i uczeń, który w maju aktywnie dotrze na zajęcia za pomocą roweru, hulajnogi, deskorolki i wrotek, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Klasy, szkoły oraz uczestnicy, którzy wykazali się najwyższą frekwencją aktywnego przemieszczania się otrzymują nagrody.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Zrodziła się w 2014 w Gdańsku, a od 2016 roku do kampanii przyłączył się Wrocław.

Poprzez kampanię:

• wpływamy na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych,

• promujemy zdrowy styl życia,

• wspieramy samodzielność dzieci,

• poprawiamy bezpieczeństwo komunikacyjne przy szkołach i przedszkolach,

• dbamy o środowisko.

Serdecznie zapraszamy naszych przedszkolaków do aktywnego uczestnictwa w akcji. W celu zgłoszenia dziecka do rywalizacji należy wypełnić zgodę na udział osoby niepełnoletniej w kampanii Rowerowy Maj 2022 (dostępne u Pań Nauczycielek).

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronach internetowych:

Akcja trwa od 4 maja do 31 maja 2022 roku.

Do wygrania ciekawe nagrody

• Warsztaty Czekoladowe

• Z okazji zbliżającego się Święta Czekolady (12.04.20220) w dniach 14-15.04.2022 odbędą się WARSZTATY CZEKOLADOWE w naszej placówce, połączone ze zbliżającymi się również Świętami Wielkanocnymi  Dzieci tworzyć będą pyszne czekoladowe jajka wielkanocne. Czekolada jest bardzo dobrej jakości, z dużą zawartością kakao.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Dyrekcję Przedszkola, dlatego każdy rodzic, który chce, aby jego dziecko wzięło udział w warsztatach dopłaca tylko 15 zł/ dziecko na konto naszego grupowego skarbnika (Moniki Mazurkiewicz) do dnia 05.04.2022.Rada Rodziców w tym przypadku jest tylko pomysłodawcą i organizatorem warsztatów.

Poniżej znajdą Państwo krótki opis, a w załączniku plakat dot. warsztatów.Opis warsztatów:

Warsztaty czekoladowe to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne i kreatywne myślenie uczestników. Samodzielne tworzenie słodkości sprawia wielką frajdę nie tylko dzieciom. Uczestnicy zajęć samodzielnie przygotowują czekoladę, którą później przelewają do form. Wspólnie ogrzewamy czekoladę, rozpuszczamy ją, by następnie uczestnicy mogli zmierzyć się z temperowaniem czekolady. Ozdobienie czekolady jadalnymi dodatkami to najmilsza i najłatwiejsza część warsztatów.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak i z czego powstaje czekolada i jakie tajemnice skrywa. Przeżyją słodką przygodę, podczas której poznają praktyczne zastosowanie czekoladowych technik, jak również samodzielnie stworzą słodkości dla siebie.

Dzieci wracają (jeśli wcześniej nie skonsumują:)) do domu z kawałkiem pysznej, belgijskiej czekolady.