POMOC DLA HOSPICJUM
ANDRZEJKI
Andrzejki to magiczny wieczór wróżb, obchodzony w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię św. Andrzeja, patrona Szkocji. 30 listopada to święto narodowe Szkotów, którzy obchodzą je bardzo hucznie.
Andrzejki to ostatnia okazja przed Adwentem, aby zorganizować dla swoich bliskich lub wybrać się na komercyjną wystawną imprezę pełną tańców i pysznego jedzenia. W przedszkolach organizuje się zabawy andrzejkowe dla dzieci, podczas których do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i jak najbardziej na wesoło. Zabawy andrzejkowe w przedszkolu to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale również czas wspierania logicznego myślenia, motoryki małej, wyobraźni, a także koordynacji ruchowej. Zajęcia artystyczne w tym śpiew i taniec to nieodzowny element przedszkolnej imprezy.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na radosne i smutne chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym, zdradzić najskrytszy sekret…Dzień Pluszowego Misia zawsze pełen jest uśmiechu i świetnej zabawy.
Z okazji jutrzejszego Dnia Pluszowego Misia nasze znajome Misie przygotowały dla wszystkich naszych przedszkolaków mini mydełka w kształcie misia oraz Dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia :)
Rada Rodziców, życzy wszystkim dzieciom wesołego dnia :)
TESTY MOTORYCZNE
Szanowni Państwo
poniżej przesyłam informacje o TESTACH MOTORYCZNYCH (motoryki małej i dużej), które w dn. 1 grudnia (czw.) od godz. 9.30 przeprowadzać będziemy po dłuższej przerwie w Państwa przedszkolu i zapraszam Rodziców do współpracy w tym zakresie.
TESTY MOTORYCZNE W PRZEDSZKOLU NR 58 w dn. 01.12.22 (czw.) od godz. 9.30
MOTORYKA DUŻA, czyli sprawność fizyczna
badana Wrocławskim Testem Sprawności Fizycznej dla dzieci 3-7 lat
Testowane u dzieci sprawności to:
siła (rzut piłka lekarską 1 kg zza głowy)
moc (skok w dal)
szybkość (bieg krótki 20 m)
zwinność (bieg wahadłowy 4x5 m z przenoszeniem klocka).
Test przeprowadzimy na terenie przedszkola.Nasza inicjatywa cieszy się dużą popularnością wśród przedszkoli i uznaniem rodziców, bo - jak wiadomo - aktywność fizyczna dzieci jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na ich prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny, stan zdrowia i jakość życia oraz może też sprzyjać w przyszłości uzyskiwaniu dobrych wyników w nauce. Dla dzieci jest to natomiast świetna zabawa na świeżym powietrzu-nie ma wygranych, ani przegranych, bo każdy jest najlepszy.
Koszt takiej diagnozy dla rodzica to 30 zł za dziecko (lub 25 pln gdy na testy zapisane jest rodzeństwo). Po teście rodzice otrzymują pisemną, obiektywną ocenę sprawności fizycznej dziecka (wyniki każdej cechy motorycznej osobno oraz całego testu łącznie - razem 3 strony) wraz z zaleceniami ćwiczeń - szczególnie do wykorzystania, gdy poziom danej sprawności motorycznej jest niski lub dostateczny. Wyniki testu udostępniane są także pracownikom przedszkola i mogą być przez nich wykorzystane w sporządzaniu diagnozy dziecka. Merytoryczny nadzór nad testem sprawuje dr Sławomir Świtała - były nauczyciel wf-u i wykładowca akademicki AWF Wrocław z Zakładu Psychologii, zajmujący się również psychologią rozwojową dziecka oraz psychologia sportu, a od kilku lat również psycholog-terapeuta, głównie pracujący ze sportowcami.
Dla potrzeb reklamowych owego wydarzenia został stworzony film, który można zobaczyć na stronie http://www.euro-szkolenia.com.pl/m,3885,dla-dzieci.html w zakładce DLA DZIECI lub bezpośrednio pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=heKFAIP_iCwMOTORYKA MAŁA, czyli sprawność palców i dłoni
dla dzieci w wieku 4-7 lat
Przeprowadzany jest na bazie 2 prób: wrzucania guzików do kubeczka oraz nawlekania korali na sznurówkę na czas. Koszt badania motoryki małej dziecka wraz z diagnozą i zaleceniami ćwiczeń (2 strony) to koszt 30 pln (lub 25 pln gdy na testy zapisane jest rodzeństwo).Łącznie badanie sprawności fizycznej (motoryki dużej) oraz palców i dłoni (motoryki małej) to koszt 60 pln dziecko (lub 50 pln/dziecko, gdy na testy zapisane jest rodzeństwo). Można zapisać dziecko również na jedną, wybraną część testu.
Badania przeprowadzamy przy min. 30 osobowej grupie zapisanych dzieci do testu. W celu dopełnienia ostatecznych formalności wymagane jest uiszczenie ustalonej opłaty za test przez rodziców (jeśli w w dniu wykonywania testów dziecko nie będzie obecne opłata zostanie zwrócona). Termin testów w Przedszkolu Nr 58 ustalony jest na czwartek 01.12.22 r. (zapisy i wpłaty na grupach do dn. 23.11.22).
Mam nadzieję, że nasza inicjatywa zyska Państwa przychylność, bo jest to:
- dobra zabawa dla dzieci,
- ważne informacje zwrotne dla rodziców,
- obiektywne informacje o dziecku dla wychowawcy, które mogą poprawić efektywność pracy z grupą.W przypadku dalszych pytań jestem do dyspozycji i zachęcam serdecznie do skorzystania z naszej oferty.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Zienkiewicz
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (bo tak brzmi pełna nazwa tego święta) przypada 21 listopada. Dzień Życzliwości (ang. World Hello Day) narodził się w Stanach Zjednoczonych. Autorami tego pomysłu byli bracia: Brian i Michael McCormackowie. Miał to być protest przeciwko wojnie pomiędzy Izraelem a Egiptem, która wybuchła jesienią 1973 r. Dzień Życzliwości miał przypominać ludziom o tym, jak ważne jest pokojowe rozwiązywanie sporów, a także pozytywne nastawienie do świata i innych ludzi.
21 listopada w Naszym Przedszkolu będziemy obchodzić Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To wyjątkowy dzień pełen szczerych uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
DZIEŃ TOLERANCJI
Dnia 16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, z inicjatywy UNESCO, dnia 12 grudnia 1995 roku. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Jest to święto mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na całym świecie. W naszym Przedszkolu również będziemy obchodzić to święto.
Artykuł I „Deklaracji Zasad Tolerancji” brzmi:
„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.
W jaki sposób możemy wzmacniać tolerancję u dzieci?
- Prezentuj postawę tolerancyjną - dzieci od najmłodszych lat uczą się poprzez obserwowanie i naśladowanie zachowań osób znaczących, dlatego tak ważne jest, abyśmy swoim zachowaniem dawali przykład dzieciom, jak być tolerancyjnym wobec innych osób. Przede wszystkim należy wykształcić w dziecku przekonanie, iż to, że ktoś jest inny wcale nie oznacza, że jest gorszy.
- Słuchaj głosu marginalizowanych- aby wychować tolerancyjne dziecko warto nauczyć się słuchać i słyszeć głosy tych, które są w społeczeństwie stłumione. Warto wytłumaczyć dziecku, iż posiadanie przywileju nie daje prawa wyższości - przede wszystkim daje możliwość niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują.
- W ciekawy sposób przybliż dziecku temat różnorodności kulturowej na świecie - możesz w tym celu sięgnąć po tematyczne książki, odpowiednie dla dzieci w danym wieku, bajki, filmy, a także przygotować wspólnie z dzieckiem różnorodne potrawy, jako atrakcyjne urozmaicenie nauki na temat innych krajów oraz kultur.
- Wzmacniaj w dziecku wiarę w Twoje wsparcie i bezwarunkową miłość - powtarzaj dziecku, że jest bezwarunkowo kochane i akceptowane. Dzięki temu, będzie miało przekonanie, że bez względu na jego życiowe wybory, będzie mógł liczyć na Twoją pomoc i wsparcie. Pomoże mu to także zrozumieć, że każdy człowiek zasługuje na miłość, akceptację i szacunek.
- Bądź gotowy do rozmowy - staraj się udzielać dziecku odpowiedzi na pytania, które zadaje. Gdy rodzice traktują poważnie takie pytania i wyjaśniają, jak dochodzi do tego, że człowiek np. nie ma dachu nad głową lub wygląda inaczej niż wszyscy, dzieci uczą się otwierać z szacunkiem na różnorodność. Im mniej w tych wyjaśnieniach odrzucenia i poczucia wyższości, tym lepiej do dziecka dociera przesłanie: oni się wprawdzie różnią ode mnie, ale mają do tego prawo.
Źródło:internet
Źródło:internet
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe obchodzone w Polsce corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, miłości i przywiązania do swojego kraju, do ziemi rodzinnej, kultury i tradycji. Wpajamy naszym przedszkolakom szacunek dla polskich symboli narodowych. Poprzez różne działania kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Już 10 listopada 2022r., w najbliższy czwartek, będziemy obchodzić w naszym przedszkolu Święto Niepodległości.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie