• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• Albert Einstein powiedział kiedyś… „Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek". Każdy z Nas ma swoją ulubioną bajkę i ukochaną bajkową postać. Warto sobie o nich przypomnieć, zwłaszcza, że zbliża się Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters). Dzień Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Smerfów i wielu innych postaci przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a.

W naszym przedszkolu będziemy obchodzić to święto w piątek 4 listopada. Szczegóły u nauczycielek w grupach.

• ŚWIĘTO ZMARŁYCH

• Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych - dzień wspomnień, refleksji i zadumy, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy od nas odeszli, czas na rozmowę o szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Choć smutny, jest jednym z ważniejszych polskich świąt.